Az intézmény bemutatása

Az intézmény neve: Nagybarcai Tündérkert Óvoda-bölcsőde és Szociális konyha
Címe :3641 Nagybarca Kossuth út 30.
Típusa :Óvoda
Csoportok száma: 2
Pedagógus létszám:2 fő,ebből 1 fő óvodavezető
Az Óvodánk Nagybarca község központi helyén épült,mely közvetlenül a református templom szomszédságában található.Közel a Polgármesteri Hivatalhoz ,illetve az orvosi rendelőhöz is.Földrajzi környezetét tekintve gyönyörű helyen a Bán-völgyben fekszik,mely csodálatos panorámát nyújt az év minden időszakában.
Az óvoda eredeti épülete az 1920-as években készült mely iskolaként,illetve pedagógus lakásként funkcionált.1972-től a pedagógus lakás átalakítása után nyitotta meg kapuit az óvoda,először egy csoporttal,majd az 1980 -as években hozzáépült még egy csoportszoba és két csoporttal működött tovább.2007-től megszűnt az általános iskola,a régi tanterem kihasználatlan volt.Az intézmény jelenlegi arculatát egy 2018 évi nagy beruházásnak köszönhetően érte el,mely során az épület elülső részének belső átalakításával új struktúrát kapott.Így óvodánk egy tornaszobával gazdagodott,valamint az addigi konyha is átalakult,nagyobb helyet kapott,hogy még inkább megfeleljen az elvárásoknak.
Az épületbe lépve egy közlekedő folyosóra érünk,mely vidám,dekoratív falfestéssel hivatott az érkezőknek jelezni,hogy az óvoda csodás hely,mely a gyermekeket szeretettel fogadja.Innen két irányba nyílik a 2 öltöző és azokból a 2 csoportszoba és 2 mosdó.Az egyik csoportszobából nyílik egy folyosó onnan a tornaszobát és a vezetői irodát érhetjük el.Az épület belseje a nemrégiben ütemezett felújításnak köszönhetően modernebb,esztétikusabb belvilágot kapott.A gyermeklétszámhoz mérten a csoportszobák nagysága optimálisnak mondható.Emellett a mai elvárásokhoz igazodva tornaszobával gazdagodott az óvoda,mely segítségével még inkább kiteljesedhet a szakmai munka.Saját csoportszobámban igyekszek minél  barátságosabb,esztétikusabb környezetet kialakítani,a magam által készített dekorációval, valamint a gyermekek munkáival díszítek.
Óvodánk udvarán az 1980-as években telepített játékok találhatóak. Ennek korszerűsítésére a fenntartó önkormányzatnak anyagi forrása nem volt,ezért nagyon örültünk hogy most 2021 őszén a Falu Program keretében megnyertük a pályázatot az udvar felújítására.
Nevelőtestületünk  a tevékenységközpontú program alapján dolgozik.Kiemelt figyelmet fordítunk a néphagyomány őrzésre ,annál is inkább ,mert a faluban még mindig ápolják a régi hagyományokat.Óvodánkban  két csoportban folyik a nevelés.Délelőtt mind a két csoportban óvodapedagógus foglalkozik a gyerekekkel.Délután összevont csoportban 1 óvodapedagógus dolgozik. az óvónők munkáját 2 szakképzett dajka segíti.Kiemelt hangsúlyt fektetünk még a környezeti nevelésre,ezért terveinkben szerepel a madárbarát óvoda címnek a megpályázása.Óvodánk rendelkezik fejlesztő játékokkal,ami nagyban megkönnyíti szakmai munkánkat.Természetesen szorosan együttműködünk a szülőkkel is,mely nagyban segíti nevelőmunkánkat.